![ΑΛ-ΤΕ-(2)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/03/ΑΛ-ΤΕ-2-696x465.jpg)
Με την προσέλευση του κόσμου να κυμαίνεται σε μέτρια επίπεδα, πραγματοποιήθηκαν σήμερα Rapid tests του COVID-19 σε περαστικούς, μπροστά από το Πνευματικό Κέντρο Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Η Κινητή Ομάδα Υγείας (ΚΟΜΥ) Ημαθίας του ΕΟΔΥ -αποτελούμενη από δύο υποομάδες νοσηλευτριών- διενήργησε τους ελέγχους, με τους εξεταζόμενους να λαμβάνουν το αποτέλεσμα εντός 15 λεπτών. Ο απολογισμός στο τέλος της δράσης έδειξε 3 θετικά δείγματα σε σύνολο 165 εξεταζόμενων ατόμων.