![DSC09274](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/02/DSC09274-696x391.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία έγινε ο χορός που διοργάνωσε η Ποντιακή Νεολαία Αράχου στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρον.
Οι καταπληκτικές φωνές των Νικολαϊδη – Τσαχουρίδη και οι ανεπανάληπτες ερμηνείες τους έδωσαν ένα ξεχωριστό τόνο στο κόσμο που γέμισε ασφυκτικά το Αλεξάνδρειο.
Το παρόν στον χορό έδωσαν ο Δήμαρχος της πόλης μας κ. Παναγιώτης Γκυρίνης, ο Aντιδήμαρχος κος Τόκας ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑ κ. Δελιόπουλος και εκπρόσωποι διαφόρων συλλόγων.