![ποδόσφαιρο](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/09/ποδόσφαιρο-696x375.jpg)
Με τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται την Κυριακή 1 Νοεμβρίου, για τελευταία φορά μέσα στο μήνα λόγω των μέτρων που λήφθηκαν για τον περιορισμό της εξάπλωσης του κορονοϊού, το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣ Ημαθίας.
Γράφει ο Στέλιος Νίκας
Το ντέρμπι της μοναδικής ομάδος που διατηρεί το απόλυτο των βαθμών ΑΕ Καβασίλων με την ΑΕΚ Καμποχωρίου δεσπόζει του προγράμματος, ενώ η ΑΕ Αλεξάνδρειας θα αντιμετωπίσει στον Πλάτανο την Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων σε ένα παιχνίδι όπου το μοναδικό ζητούμενο γιατί την ομάδα του Τριαντάφυλλου Παπακωνσταντίνου είναι η νίκη για να μπορέσει η ΑΕ να ρεφάρει τις απώλειες των δύο προηγουμένων αγωνιστικών.
Στην Κυψέλη η τοπική Δόξα υποδέχεται τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, ενώ ο Ολυμπιακός Λουτρού θέλει τη νίκη στην έδρα του κόντρα στον ΠΑΟ Παλατιτσίων . Τέλος το πρόγραμμα της αγωνιστικής συμπληρώνει η αναμέτρηση του Απόλλωνα Λυκογιάννης με τον Άρη Παλαιοχωρίου.
Οι αναμετρήσεις του 2ου ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής θα ξεκινήσουν στις 15.00 .
Το πρόγραμμα αναλυτικά
Δόξα Κυψέλης – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων – ΑΕ Αλεξάνδρειας
Ολυμπιακός Λουτρού – ΠΑΟ Παλατιτσίων
ΑΕ Καβασίλων – ΑΕΚ Καμποχωρίου
Απόλλων Λυκογιάννης – Άρης Παλαιοχωρίου