Μακεδονικός Πλατάνου – Δόξα Λιανοβεργίου 1-5 “Και τώρα οι δυο τους…….” (φωτο-βίντεο με όλα τα γκολ-δηλώσεις)

STNIKAS

Σαν σίφουνας πέρασε μέσα από μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολευόταν τα τελευταία χρόνια η Δόξα Λιανοβεργίου κερδίζοντας τον Μακεδονικό Πλατάνου με το εμφατικό 1-5.

Έτσι πλέον πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο ντέρμπι της επόμενης Κυριακής για να δείξει στον Άρη Παλαιοχωρίου ποιος είναι το αφεντικό στην Α2 ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στο α’ ημίχρονο κυριαρχώντας  πλήρως στον αγωνιστικό χώρο όπου κατάφερε να σημειώσει τρία τέρματα με τους Τόζογλου, Καραπατσά, και Αθανασιάδη ενώ από τη μεριά τους οι γηπεδούχοι περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Μαυρίδη στο τέλος του α΄ ημιχρόνου.

DSC08234
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Πλατάνου

Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στην επανάληψη όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κλειδώσουν την νίκη με το δεύτερο τέρμα του Καραπατσά ενώ ο Σωτήρης Γελαδάρης φύλαγε το καλύτερο για το τέλος όταν με σουτ έγραψε το τελικό 1-5 για την ομάδα της Δόξας.

DSC08230
ΔΟΞΑ Λιανοβεργίου

Για τους γηπεδούχους που δεν μπήκαν σε καμία στιγμή στο ρυθμό του αγώνα το μόνο θετικό είναι ότι δεν κέρδισαν οι δυο ομάδες που βρίσκονται στις 2 τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Συνθέσεις:

Μακεδονικός Πλατάνου: Διακόπουλος, Τσιλιόπουλος, Γιοβανόπουλος, Τσουλάκης, Μαυρίδης, Αποστόλου, Παπαμιχαήλ, Τσολακίδης, Σωτηρίου Α., Τσαλαμπάνας, Αθανασιάδης.

Δόξα Λιανοβεργίου: Γιάντσης, Τερζίδης, Καμπάς, Καραπατσάς, Ματσούκης, Αθανασιάδης, Λουκάς, Τόζογλου, Παπαδόπουλος, Καραδουλαμάς, Ιωάννου.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC08235DSC08246DSC08236DSC08249DSC08254DSC08242DSC08260DSC08256DSC08270DSC08279DSC08264S1770002DSC08273S1770004S1770001S1770003S1770008S1770007S1770005S1770013S1770014

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου-Εθνικός Κλειδίου 1-1 Άφησαν βαθμούς πάλι οι κίτρινοι! (δηλώσεις Καλυβιώτη, Πρίντζιου)
Επόμενο άρθροΜπασκετική φιλοξενία του Μ. Αλέξανδρου Θεσσαλονίκης από τον Άθλο! (φωτό-δηλώσεις)