![Β-Παπαδόπουλος-κ-Δ-Πρίντζιος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/05/Β-Παπαδόπουλος-κ-Δ-Πρίντζιος-696x353.jpg)
Μια δύσκολη όσο και αλλοπρόσαλλη χρονιά για τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων ολοκληρώθηκε πρόωρα, αλλά με τον ιδεατό στόχο της παραμονής τελικά να επιτυγχάνεται σκορπώντας χαμόγελα ανακούφισης.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Ουσιαστικά η κατάκτηση της σωτηρίας αξίζει να χαρακτηριστεί ιστορική, μιας και είναι η πρώτη φορά που η ομάδα των Τρικάλων τα καταφέρνει να παραμείνει στη Γ Εθνική, έπειτα από τρεις προηγούμενες ανεπιτυχείς προσπάθειες. Στον απόηχο αυτής της επιτυχίας ο πρόεδρος Βασίλης Παπαδόπουλος και ο προπονητής Δημήτρης Πρίντζιος παραχώρησαν δηλώσεις, σχολιάζοντας επίσης την απόφαση για την κλήρωση του τελικού κυπέλλου Ημαθίας, αλλά και την επόμενη μέρα για την ομάδα των Τρικάλων.