![LIANOB-KYPS-(14)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/10/LIANOB-KYPS-14-696x359.jpg)
Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα η Δόξα Λιανοβεργίου, καθώς επικράτησε της Δόξας Κυψέλης με 3-0.
![Γιώργος Γκιώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Γιώργος-Γκιώνης-150x150.jpg)
Η ομάδα του Δημήτρη Αδαμίδη πέτυχε τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λουκά στο 50’, τον Πλέσκα στο 62’, ενώ τον χορό των γκολ έκλεισε στο 90’ ο Ταμπουράς .
Διαιτητής ο κος Μπακάλης με βοηθούς τους κ.κ Μουρατίδη, Χαραλαμπίδη.
Συνθέσεις
Δόξα Λιανοβεργίου
Μηνούδης, Κωνσταντίνου, Κούτικας, Γιοβανόπουλος, Πλέσκας, Λουκάς(77’ Πασχάλης) , Ταμπουράς, Παντόπουλος, Γερόπουλος80’ Κωνστάντος) , Ουζούνης(46’ Τσάκαλος) , Κίτσας(57’ Γκούγκουρας) .
Δόξα Κυψέλης
Γιδαρόπουλος, Λιακόπουλος, Ζυμάρας, Μπόσκος, Μουσενίκας(5’ Καψάλης Χ., 85’ Παπαδόπουλος Αρ.) , Ζησιόπουλος, Τούνης Παναγιωτόπουλος, Κέτι(85’ Καραβιδόπουλος) , Θυμιόπουλος, Χατζόπουλος Θ.