![DSC02910](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/06/DSC02910-696x391.jpg)
Η μεγάλη ορθόδοξη εορτή των Αγίων Αναργύρων τιμήθηκε με τις ανάλογες λατρευτικές εκδηλώσεις στον ομώνυμο Ιερό Ναό στο Νησί Ημαθίας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Σήμερα, παραμονή της εορτής, τελέσθηκε Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός με παρουσία πλήθους κόσμου στην εκκλησία του χωριού. Ακολούθησε η περιφορά της θαυματουργής εικόνας των Αγίων Αναργύρων Κοσμά και Δαμιανού.
Μεταξύ των επισήμων που παραβρέθηκαν ήταν ο βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ Ημαθίας Χρήστος Αντωνίου, ο υποψήφιος βουλευτής Νέας Δημοκρατίας Ημαθίας Λάζαρος Τσαβδαρίδης και ο πρόεδρος της Τοπικής Νοινότητας Νησίου Νίκος Θέμελης.