![PODIL-(7)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/06/PODIL-7-696x392.jpg)
Από τον πίσω προαύλιο χώρο του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου του Σταυρού, ξεκίνησε ο ποδηλατικός γύρος που διοργανώνει ο Μορφωτικός Αναπτυξιακός Σύλλογος Σταυρού «Η Εστία».
Ρεπορτάζ: Σίσσυ Νίκα
Φέτος στον ποδηλατικό γύρο συμμετείχαν 95 παιδιά, που φορούσαν μπλουζάκια σε χρώμα μωβέ, που παρά τον καυτό ήλιο ακολούθησαν τη διαδρομή 24 χιλιομέτρων.
Η έναρξη της ποδηλατοδρομίας έγινε από τον Σταυρό, με πρώτη στάση στην Ξεχασμένη και περνώντας από όλα τα χωριά της Δ.Ε Αντιγονιδών κατέληξαν, μετά από δυόμιση ώρες, στον Σταυρό.