![μνημόνιο συνεργασίας για την ανάληψη του Euro 2028](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/μνημόνιο-συνεργασίας-για-την-ανάληψη-του-Euro-2028-696x356.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Γώργος Βασιλειάδης: «Είναι μία πολύ μεγάλη ημέρα»
Στο κτήριο διοίκησης της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης υπεγράφη το μνημόνιο συνεργασίας μεταξύ των χωρών Ελλάδας, Σερβίας, Βουλγαρίας και Ρουμανίας για την ανάληψη του Euro 2028 ή του παγκοσμίου κυπέλλου 2030. Το μνημόνιο συνυπέγραψαν εκ μέρους της Ελλάδας ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιώργος Βασιλειάδης, εκ μέρους της Βουλγαρίας ο υπουργός των Σπορ Καμεν Κραλιεφ, εκ μέρους της Ρουμανίας ο υπουργός των Σπορ Μπόγιαν Ματέι και εκ μέρους της Σερβίας ο υπουργός νεολαίας και σπορ Βάνια Ουντόβιτσιτς.
Προέλευση: ΕΡΤ -- ΑΠΕ-ΜΠΕ