Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΦΑΣ Νάουσα 2-1. Της πήρε τον αέρα ο Μέγας. – βίντεο-φωτό

Επανάληψη του σκορ του αγώνα κυπέλλου είχαμε σήμερα στο ντέρμπι της Α ΕΠΣ Ημαθίας, όπου ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων δείχνοντας πάθος και δίψα για τη νίκη επικράτησε του ΦΑΣ Νάουσα με 2-1.

Οι παίκτες της Νάουσας δεν μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν αποτελεσματικά στην πίεση των γηπεδούχων, με συνέπεια να υποστούν την ήττα που σίγουρα τους αφήνει πίσω στη μάχη για την κατάκτηση της κορυφής στην κανονική περίοδο. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα για τους γηπεδούχους ήταν ο Αντώνης Παρσόπουλος που πέτυχε και τα δύο γκολ των Τρικάλων (40′, 48′). Η Νάουσα αν και μείωσε γρήγορα με εκπληκτικό φάουλ του Λαμπριανίδη στο 52′, δεν κατάφερε στη συνέχεια να απειλήσει με αξιώσεις τους γηπεδούχους. Να σημειωθεί ότι οι πράσινοι ζήτησαν πέναλτι σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά στο 24′ σε μαρκάρισμα πάνω στον Λίτσι και έπειτα στο 54′ σε αντίστοιχη φάση πάνω στον Παρσόπουλο.

Διαιτητής ο κ. Μελτζανίδης, βοηθοί οι κ.κ. Παρασίου και Χαλατζιούκας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Τζιλόπουλος (85′ Βλάχος), Τσιρίδης, Πέικος, Κυρκιλιανίδης Ι, Σωτηράκης, Ζησιόπουλος (90′ Αθανασιάδης), Κουκουράκης (90′ Αναδολού), Παρσόπουλος (82′ Ανδρίτσος), Λίτσι.

ΦΑΣ Νάουσα: Νομικός, Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Αθανασιάδης, Λαφάρας, Τόσιος (59′ Μαντώς), Δασκαλάκης, Κερμανίδης (74′ Παπακωνσταντίνου), Νύρλας, Λαμπριανίδης, Καραγιάννης.

TRI NAOY 1 1 TRI NAOY 2 1 TRI NAOY 3 1 TRI NAOY 4 1 TRI NAOY 5 1 TRI NAOY 6 1 TRI NAOY 7 1 TRI NAOY 8 1 TRI NAOY 9 1 TRI NAOY 10 1 TRI NAOY 11 1 TRI NAOY 12 1 TRI NAOY 13 1

Προηγούμενο άρθροΓΕΛ Πλατέος – Κορυφής: Αναχώρησαν οι μαθητές της Γ’ Λυκείου για τη μαγευτική εκδρομή στην Κ. Ευρώπη! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος-Κεραυνός Επισκοπής 3-0. Στο κυνήγι της κορυφής ο Αστέρας. – βίντεο-φωτό