![KAPSOX-(19)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/02/KAPSOX-19-696x391.jpg)
Φίλοι και μέλη του Λαογραφικού Ομίλου Καψόχωρας ” Άγιος Δημήτριος ” συγκεντρώθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής 17 Φεβρουαρίου 2019 στην ταβέρνα “Μάκης” (Καθρέφτης) στο Βρυσακι Ημαθίας, για να κόψουν την καθιερωμένη βασιλόπιτα και να διασκεδάσουν με ζωντανή μουσική και πολύ χορό.
![Αγαθούλα Γεωργιάδου 1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/Αγαθούλα-Γεωργιάδου-1-150x150.jpg)
Μετά την ευλογία του εφημέριου πατέρα Εφραίμ, πραγματοποιήθηκε η κοπή της πίτας με τυχερό νικητή τον βουλευτή Ν.Δ κ. Απόστολο Βεσυρόπουλο και μία κυρία που έλαβε ένα ξεχωριστό δώρο προσφορά του χρυσοχόου κ.Μαυρόπουλου Θωμά.
Στην συνέχεια ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Μαυρόπουλος Ανδρέας ευχαρίστησε τον κόσμο για την παρουσία του και την στήριξη στις πολιτικές του δράσεις και έδωσε τις θερμότερες ευχές του για την νέα χρονιά
Η όμορφη εκδηλωση ολοκληρώθηκε με νόστιμο φαγητό, άφθονο ποτό και γλέντι με ζωντανή μουσική.