Βέροια – Αγροτικός Αστέρας 3 – 0. «Χάρμα ιδέσθαι» η Βέροια – Βίντεο – Φώτο

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο η «Βασίλισσα» επικράτησε εύκολα του Αγροτικού Αστέρα με 3-0 και πλέον βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή, μετά την σημερινή ισοπαλία του Άρη Παλαιοχωρίου με τον Εδεσσαϊκό, έχοντας όμως έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη επικράτησε σήμερα με ένα καθαρό σκορ δεν απειλήθηκε από τον Αγροτικό Αστέρα και πλέον βαδίζει ακάθεκτη για την 7η συνεχόμενη νίκη την προσεχή Κυριακή στην Τρίγλια, όπου αντιμετωπίζει την τοπική ομάδα. Αξίζει να σημειωθεί ότι από τότε που ανέλαβε τα ηνία της τεχνικής ηγεσίας ο Σάκης Θεοδοσιάδης η ομάδα έχει σημειώσει οκτώ νίκες,  μία ήττα, αυτή από την Νίκη Αγκαθιάς , ενώ δεν έχει γνωρίσει ακόμα τι σημαίνει η λέξη ισοπαλία.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους  ο πολύ καλός σήμερα Σκαθαρούδης στο 25’ με δεξί πλασέ εκμεταλλευόμενος βαθιά μπαλιά του Κυριακίδη. Με το σκορ αυτό έληξε  το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η «Βασίλισσα» συνέχισε στον ίδιο ρυθμό πιέζοντας σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου και στο 55’ διπλασίασε τα τέρματά της όταν το δεξί δυνατό σουτ του Σκαθαρούδη βρήκε πάνω στον Καραμανλή και κατέληξε στα δίκτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Παναγόπουλου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80’ λεπτό ο αρχηγός της «Βασίλισσας» Αλέξανδρος Βεργώνης με δυνατή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μπλέτσα η οποία βρήκε πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και ύστερα στην πλάτη του τερματοφύλακα καταλήγοντας στα δίχτυα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι δεν δημιούργησαν κάποια σοβαρή ευκαιρία σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, εκτός από μια φάση στο 24’ που ο Βουτσιάς δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να απειλήσει τον Κοντογουλίδη. Αντίθετα οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες και θα μπορούσαν να αυξήσουν και άλλο τον δείκτη του σκορ. Πολύ καλό ντεμπούτο από τον Ταΐρη που έδειξε ότι μαζί με τον Βεργώνη θα αποτελέσουν πολύ δυνατό δίδυμο στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Διαιτητής ο κος Σιδηρόπουλος με βοηθούς τους κ.κ Ταγκαλίδη και Αρέστη.