Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: Πρώτη σπουδαία νίκη για τον κυππελούχο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια. 56- 52 την ΑΓΕ Πιερίας. (Βίντεο- φωτό)

Στην πρώτη τους εμφάνιση μετά την κατάκτηση του κυπέλλου και στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ, οι παίκτες του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, χάρισαν ακόμη μια σπουδαία νίκη στους φιλάθλους τους με 56-52 κόντρα στην ΑΓΕ Πιερίας.

Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν μέτριοι με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 26-30 υπέρ της ΑΓΕΠ. Μεταμορφωμένοι μπήκαν στην επανάληψη οι παίκτες του Ανδρέα Οκλαλιώτη, καταφέρνοντας να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Κρατώντας σταθερά την πρωτοπορία οι πράσινοι έφτασαν σε μία δίκαιη νίκη στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος.

Μετά την λήξη του αγώνα πραγματοποιήθηκε απονομή μεταλλίων στους παίκτες του ΓΑΣ που έγιναν μια αγκαλιά και πανηγύρισαν για άλλη μια φορά την κατάκτηση του κυπέλλου.

Τα δεκάλεπτα: 5-21, 26-30 (ημίχ.), 45-39, 56-52

Διαιτητές: κ. Σαρακινίδης, κ. Γιανκίδης

Μπίσκας 5, Μπαλιάκας 2, Σιδηρόπουλος 3, Πουρλιοτόπουλος 10 (2), Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης 4, Σιτσάνης 12 (2), Παπαγερίδης 4 (1), Αβραμίδης 2, Πρόιος, Καραγιάννης 2, Καρκάρας 12.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

GAL AGE PIER 1 GAL AGE PIER 2 GAL AGE PIER 3 GAL AGE PIER 4 GAL AGE PIER 5 GAL AGE PIER 6 GAL AGE PIER 7 GAL AGE PIER 8 GAL AGE PIER 9 GAL AGE PIER 10 GAL AGE PIER 11 GAL AGE PIER 12 GAL AGE PIER 13 GAL AGE PIER 14 GAL AGE PIER 15 GAL AGE PIER 16 GAL AGE PIER 17 GAL AGE PIER 18 GAL AGE PIER 19 GAL AGE PIER 20 GAL AGE PIER 21 GAL AGE PIER 22 GAL AGE PIER 23 GAL AGE PIER 24 GAL AGE PIER 25 GAL AGE PIER 26 GAL AGE PIER 27 GAL AGE PIER 28 GAL AGE PIER 29 GAL AGE PIER 30 GAL AGE PIER 31 GAL AGE PIER 32 GAL AGE PIER 33

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – Φίλιππος Μελίκης 5-0. Σήμερα ήταν Αστέρας – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Έκκληση στους πολίτες για μέτρα αυτοπροστασίας από το Γενικό Γραμματέας Πολιτικής Προστασίας