![Κίνημα Αλλαγής](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/Κίνημα-Αλλαγής-696x392.jpg)
Ανακοίνωση Τομέα Αθλητισμού του Κινήματος Αλλαγής
Οι επιτυχίες στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου συνεχίζονται. Η Μαρία Μπελιμπασάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 400μ. και χάρισε στην Ελλάδα ακόμα ένα μετάλλιο.
Ταυτόχρονα με το ασημένιο μετάλλιο η Μαρία έσπασε ένα “στοιχειωμένο” ρεκόρ που κρατούσε από το 2004.
Οι προσπάθειες και η σκληρή δουλειά μας έχουν χαρίσει ήδη 5 μετάλλια στη διοργάνωση και μας δίνουν καθημερινά επιπρόσθετους λόγους για να νιώθουμε περήφανοι ως Έλληνες.
Σ’ ευχαριστούμε Μαρία.