![Γ-Αναστάσης-κ-Ορ-Παπακωνσταντίνου](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/08/Γ-Αναστάσης-κ-Ορ-Παπακωνσταντίνου-696x350.jpg)
Την απόκτηση των Γιώργου Ανάσταση (23 χρ, επιθετικός, από Άρη Παλαιοχωρίου) και Ορέστη Παπακωνσταντίνου (21 χρ, αριστερός μπακ-χαφ, από ΑΕ Σχοινά) ανακοίνωσε σήμερα η διοίκηση του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος.
Έτσι, οι πράσινοι του Τάσου Χουρσουζίδη, ενισχύονται ακόμη περισσότερο ποιοτικά με την προσθήκη στο ρόστερ δύο νεαρών και πολυσύνθετων παικτών.
Να θυμίσουμε τέλος ότι, ο Γιώργος Ανάστασης (Γίγας) ουσιαστικά θα τεθεί στη διάθεση του προπονητή του τον προσεχή Ιανουάριο, μιας και “κουβαλάει” βαριά ποινή 26 αγωνιστικών από την περσινή περίοδο.