![Κίνημα Αλλαγής](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/Κίνημα-Αλλαγής-696x392.jpg)
Ξανά στο βάθρο ανέβηκε ο Απόστολος Χρήστου, ο οποίος χάρισε στην Ελλάδα το πρώτο της μετάλλιο στο 34ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου.
Το όνομα του Απόστολου Χρήστου γράφτηκε στο πρώτο γαλανόλευκο μετάλλιο, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης στην Γλασκώβη. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε 3ος στα 100 μ. υπτίως με χρόνο 53.72.
Το χάλκινο μετάλλιο αποτελεί την συνέχεια μιας εκπληκτικής εμφάνισης για τον πρωταθλητή μας, ο οποίος αγωνίστηκε και στον τελικό των 50 μ. υπτίως όπου κατετάγη έβδομος.
Θερμά συγχαρητήρια Απόστολε, που συνεχίζεις, με τις διακρίσεις και το ήθος σου, να μας κάνει υπερήφανους!!!!