![PALIOX-EKD-(2)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/06/PALIOX-EKD-2-696x464.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Πολιτιστικές εκδηλώσεις προς τιμήν των γενεθλίων του Αγίου Ιωάννου του Προδρόμου διοργάνωσε στις 23 Ιουνίου 2018 ο Πολιτιστικός Σύλλογος Παλαιοχωρίου – Λιανοβεργίου «Ο Φίλιππος» στην κεντρική πλατεία του χωριού. Στην εκδήλωση συμμετείχαν τα παιδικά και τα τμήματα ενηλίκων του συλλόγου, χορεύοντας παραδοσιακούς χορούς, ενώ συμμετείχε επίσης ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Βαρβάρας και το χορευτικό συγκρότημα του Ιερού Ναού Αναστάσεως του κυρίου Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης.