![0001aaa1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/07/0001aaa11.jpg)
![Bill ok a1](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/07/Bill-ok-a1-150x150.jpg)
Το 3ήμερο εορταστικό πρόγραμμα «Κομνηνά 2015» του Συλλόγου Ποντίων Πλατέος, συνεχίστηκε σήμερα Σάββατο 11 Ιουλίου για δεύτερη μέρα. Βασικό σλόγκαν και κεντρική ιδέα της βραδιάς το: «Πόντος: Μια λέξη, μια πατρίδα». ![DSC00645](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/07/DSC00645.jpg)
Με μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη λόγω της παρουσίας του κόσμου στον Εσπερινό και στη Λιτανεία της εικόνας του Οσίου Παϊσίου που προηγήθηκε, η βραδιά ήταν κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό, όπου εκτός των ποντιακών χορών και τραγουδιών, ο κόσμος ενημερώθηκε για αρκετά ιστορικά στοιχεία του Ποντιακού Ελληνισμού από τα βίντεο που προβλήθηκαν.
Δείτε το βίντεο:
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: