![MEL-EGOM-(4)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/04/MEL-EGOM-4-696x464.jpg)
Πλήθος πιστών κατέκλυσε την εκκλησία της Αγίας Παρασκευής στη Μελίκη, για να παραστεί στην περιφορά του Επιταφίου και να ψάλει τα Εγκώμια του Επιτάφιου θρήνου.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Λόγω της δυνατής βροχής δεν ήταν δυνατόν να γίνει η περιφορά του Επιταφίου, γύρω από την εκκλησία όπως συνήθως.
Η ατμόσφαιρα κατανυκτική.
Παρέστησαν ο αντιδήμαρχος Μελίκης κ.Νίκος Σαρακατσιάνος, ο αντιδήμαρχος κ. Ισάακ Χαλκίδης, ο Πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας Μελίκης κ.Αλέξανδρος Ακριτίδης, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ.Κώστας Βενιόπουλος και ο υποψήφιος Δήμαρχος Αλεξάνδρειας κ.Μιχάλης Χαλκίδης.