Άρης Παλαιοχωρίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 1 – 1. Δίκαιη ισοπαλία, σε ένα μέτριο παιχνίδι. – βίντεο – φωτό

Σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια για την 24η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, Άρης Παλαιοχωρίου και ΓΑΣ Ροδοχωρίου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο μεταξύ τους ισόπαλο 1-1, στο στάδιο του Παλαιοχωρίου.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο παρακολούθησαν ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις στις δύο εστίες, γεγονός που σίγουρα συνετέλεσε και ο ισχυρός αέρας που έπνεε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να φαίνονται επικίνδυνοι σε δύο φάσεις. Στο 3΄ διαγώνιο σουτ του Πέτγαζλη από κοντά, περνάει παράλληλα από την εστία του Θεοδωρίδη. Στο 24΄ από παράλληλη σέντρα του Μπουρδάνου, ο Ουέλινγκτον από κοντά πιεζόμενος σούταρε άουτ.

Πιο ορεξάτα ξεκίνησε στην επανάληψη ο Άρης, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 50΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικολόπουλου, που ξεγέλασε τον Καζεπίδη.

PALIO RODOX 13Το Ροδοχώρι προσπάθησε να αντιδράσει αλλά μάλλον ανορθόδοξα, με ψηλές ή μακρινές μπαλιές που απομάκρυναν εύκολα οι υψηλόσωμοι αμυντικοί του Παλαιοχωρίου. Στο τελευταίο 20άλεπτο και σε συνδυασμό με την κούραση των παικτών του Άρη, μιας και είχαν μεσοβδόμαδο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τους γηπεδούχους δημιουργώντας κάποιες αξιόλογες φάσεις. Στο 75΄ δυνατό σουτ του Ουέλινγκτον αποκρούει εντυπωσιακά ο Θεοδωρίδης. Στο 77΄ από κόρνερ του Ουέλινγκτον η κεφαλιά του Κοτζαχρήστου περνάει λίγο άουτ. Στο 83΄ ίδιο σκηνικό, με την κεφαλιά του Μισιρλίδη να περνάει πάνω από τα δοκάρια. Στο 85΄ ήρθε η λύτρωση για το Ροδοχώρι, όταν ο Ρίσου εκμεταλεύτηκε ένα μελέ στην περιοχή του Άρη και από κοντά με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κκ. Γιάντση και Αργυρίου.

Άρης Παλαιοχωρίου: Θεοδωρίδης, Παντόπουλος, Χατζόπουλος Νικ, Κούκλας Α, Τσιρίδης, Γιοβανόπουλος, Ατανάσοφ, Μπακιρτζής (82΄Νατσικόπουλος) (90΄Γερόπουλος), Χατζόπουλος Ν (66΄Μιχαηλίδης), Νικολόπουλος, Γκίτσας (72΄Γκατζίδης).

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Καζεπίδης, Ασλάνογλου (80΄Μαγγίζης), Κοτζαχρήστος (65΄Τενεκετζή), Τσίπης, Αργυρίου, Μπρέγκου, Ρίσσου, Ουέλινγκτον, Κουλιανίδης (46΄Λέσι), Πέτγαζλης (70΄Μουρουτίδης), Μπουρδάνος.

Φώτο:

PALIO RODOX 1PALIO RODOX 2PALIO RODOX 3PALIO RODOX 4PALIO RODOX 5PALIO RODOX 6PALIO RODOX 7PALIO RODOX 8PALIO RODOX 9PALIO RODOX 10PALIO RODOX 11PALIO RODOX 12PALIO RODOX 13PALIO RODOX 14PALIO RODOX 15PALIO RODOX 16PALIO RODOX 17PALIO RODOX 18PALIO RODOX 19PALIO RODOX 20PALIO RODOX 21PALIO RODOX 22PALIO RODOX 23PALIO RODOX 24PALIO RODOX 25PALIO RODOX 26PALIO RODOX 27PALIO RODOX 28PALIO RODOX 29PALIO RODOX 30PALIO RODOX 31PALIO RODOX 32PALIO RODOX 33PALIO RODOX 34PALIO RODOX 35PALIO RODOX 36

Προηγούμενο άρθροΑ1 ΕΠΣ Ημαθίας (24η αγ.): Αποτελέσματα – βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΜακροχώρι – ΑΕ Χαρίεσσας 1 – 0. Στις λεπτομέρειες επικράτησαν οι γηπεδούχοι. – βίντεο – φωτό