Νίκη Αγκαθιάς – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 2 – 0. Νίκησε αντίπαλο και βούρκο και οδηγεί σταθερά την κούρσα της Α1. – βίντεο – φωτό

Χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο, η πρωτοπόρος Νίκη Αγκαθιάς ξεπέρασε και το υπολογίσιμο εμπόδιο του Μεγάλου Αλεξάνδρου Αγίας Μαρίνας και συνεχίζει επικεφαλής στη βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΗ.

Βασίλης Σιμόπουλος

Στο πρώτο ημίχρονο όπου και παίχθηκε στοιχειωδώς ..ποδόσφαιρο, αφού η βροχή που έπεφτε ήταν ασταμάτητη, η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη με δύο γκολ του Ξαγοράρη με φάουλ στο 6΄ και του Ευγένη Κίτσα με δυνατό σουτ στο 22΄ έδεσε τη νίκη. Στην επανάληψη το γήπεδο θύμιζε περισσότερο ..πισίνα, με τους παίκτες των δύο ομάδων να προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο σε ένα τερέν μάλλον ακατάλληλο για το άθλημα.

Το σκορ όπως ήταν φυσιολογικό δεν άλλαξε, αφού η μοναδική αξιόλογη φάση που σημειώθηκε ήταν ένα δοκάρι του Παντελίδη στο 65΄.

Διαιτητής ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κκ. Αργυρίου και Νησελίτη.

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωακειμίδης, Παπασυμεών (65΄ Γρηγοριάδης), Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Παντελίδης, Λίτσι, Ξαγοράρης (80΄ Σιδηρόπουλος), Κίτσας Ευγ, Πέτκος (75΄ Στυλίδης), Ζαρογιάννης.

Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας: Λιακόπουλος, Παπαδόπουλος, Πέγιος, Κολίτσης Παπαδόπουλος Λ, Νιογκάνα, Συμεωνίδης (82΄ Κεχαΐδης), Μουχτάρης (46΄ Λούκα), Τεπετός (88΄ Αράπης), Σερασκέρης, Φραγγής (70΄ Κούβαρος).

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

AG AG MARI 1AG AG MARI 2AG AG MARI 3AG AG MARI 4AG AG MARI 5AG AG MARI 6AG AG MARI 7AG AG MARI 8AG AG MARI 9AG AG MARI 10AG AG MARI 11AG AG MARI 12AG AG MARI 13AG AG MARI 14AG AG MARI 15AG AG MARI 16AG AG MARI 17AG AG MARI 18AG AG MARI 19AG AG MARI 20AG AG MARI 21AG AG MARI 22AG AG MARI 23AG AG MARI 24AG AG MARI 25AG AG MARI 26AG AG MARI 27AG AG MARI 28AG AG MARI 29AG AG MARI 30AG AG MARI 31AG AG MARI 32AG AG MARI 33AG AG MARI 34AG AG MARI 35AG AG MARI 36AG AG MARI 37AG AG MARI 38AG AG MARI 39AG AG MARI 40AG AG MARI 41AG AG MARI 42

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Κοπανός 4-2. Μεγάλη μπάλα ο ΠΑΟΚ. Γύρισε δύο φορές το εις βάρος του σκορ. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Εδεσσαϊκός 72 – 57. 10 στα 10 για τον εκπληκτικό ΓΑΣ που στρογγυλοκάθησε στην 3η θέση! – βίντεο – φωτό