![TSIK-1-LY-ALEX-(1)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/02/TSIK-1-LY-ALEX-1-696x391.jpg)
Αξέχαστη θα μείνει σε όλους η φετινή γιορτή της Τσικνοπέμπτης που έγινε στην αυλή των 1ου Γυμνασίου και Λυκείου Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Εκτός από τα καθιερωμένα ψητά, εδέσματα και ποτά της ημέρας, η φετινή γιορτή περιείχε και τη φιλοξενία του Μουσικού Σχολείου (Γυμνάσιο-Λύκειο) Γιαννιτσών. Οι φιλοξενούμενοι μαθητές έπαιξαν ζωντανή μοντέρνα μουσική αποσπώντας δίκαια το θερμό χειροκρότημα των συμμαθητών τους.