![Ακαδημία-Αθηνών---Άποψη-του-κτηρίου-της-Ακαδημίας-Αθηνών,-Τετάρτη-11-Οκτωβρίου-2017.-ΑΠΕ-ΜΠΕ-ΑΠΕ-ΜΠΕ---Παντελής-Σαίτας](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Ακαδημία-Αθηνών-Άποψη-του-κτηρίου-της-Ακαδημίας-Αθηνών-Τετάρτη-11-Οκτωβρίου-2017.-ΑΠΕ-ΜΠΕ-ΑΠΕ-ΜΠΕ-Παντελής-Σαίτας-696x464.jpg)
Την Πέμπτη, 1 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 5:00 μ.μ., στο πλαίσιο του μηνιαίου Σεμιναρίου του Κέντρου Ερεύνης της Ελληνικής και Λατινικής Γραμματείας, θα πραγματοποιηθεί στην Ανατολική Αίθουσα του Μεγάρου της Ακαδημίας Αθηνών ομιλία του κ. Ορέστη Καραβά, Επίκουρου Καθηγητή Αρχαίας Ελληνικής Φιλολογίας στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου με θέμα: Κολλούθου Ελένης Αρπαγή και Τριφιοδώρου Ιλίου άλωσις: ένα prequel και ένα sequel από την Ύστερη Αρχαιότητα.
Πληροφορίες για το Σεμινάριο στην ιστοσελίδα του Κέντρου Ερεύνης της Ελληνικής και Λατινικής Γραμματείας: http://www.academyofathens.gr/el/research/centers/greeklatin/seminar