![SYRI-PIT-(1)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/01/SYRI-PIT-1-696x401.jpg)
Την ετήσια βασιλόπιτα έκοψε σήμερα το πρωί η Ο.Μ. ΣΥΡΙΖΑ Αλεξάνδρειας, στα γραφεία της Οργάνωσης στην Αλεξάνδρεια.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Παρόντες ήταν ο βουλευτής κ. Χρήστος Αντωνίου -που σημειωτέον ήταν και ο τυχερός που κέρδισε το πρώτο τυχερό φλουρί-, το μέλος της Νομαρχιακής Στέργιος Μίχος, μέλη του Συντονιστικού Οργάνου, ενώ εισηγητής ήταν ο εκπαιδευτικός Αντώνης Ματόπουλος.
Το δεύτερο φλουρί κέρδισε ο κ. Παναγιώτης Μοσχοτόγλου από το Πλατύ. Μετά την κοπή ακολούθησε υπαίθρια ψησταριά με νόστιμα εδέσματα για όλους τους καλεσμένους. Δείτε εικόνες και βίντεο.