Βόλεϊ γυναικών: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια -ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 0-3. – (Βίντεο-φώτο)

Καθηλωτικός και εντυπωσιακός ήταν ο σημερινός αγώνας πρωταθλήματος στο βόλεϊ γυναικών, με την γηπεδούχο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια να γνωρίζει την ήττα από την φιλοξενούμενη ομάδα του ΑΣ Ποσειδών Βέροιας στο κλειστό ΔΑΚ.

Αγαθούλα Γεωργιάδου 1
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γεμάτη κερκίδα, ενθουσιασμό και εντυπωσιακές φάσεις από την πλευρά και των δύο ομάδων.

Στο πρώτο σετ ο Ποσειδών Βέροιας επικράτησε με μεγαλύτερη άνεση, ενώ στα δύο επόμενα οι Αλεξανδρινές προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και έντονη επιθετικότητα και καταχειροκροτήθηκαν.

Το τελευταίο σετ ήταν άκρως απολαυστικό και με την πρωτοπορία του σκορ να εναλλάσεται συνεχώς μεταξύ ΓΑΣ και Ποσειδών. Ο αγώνας έληξε με 0-3 και νίκη για τα κορίτσια της Βέροιας.

Τα σετ: 15-25 (22′), 18-25 (27′), 20-25 (25′).