![a3](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/a3-696x392.jpg)
Σταύρωσαν τα ξίφη τους σήμερα στο γήπεδο Μακροχωρίου το Μακροχώρι και ο Άρης Παλαιοχωρίου, μένοντας στο ισόπαλο 1-1.
![Γιώργος Γκιώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Γιώργος-Γκιώνης-150x150.jpg)
Δυνατά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι τον αγώνα και ήταν σε γενικές γραμμές καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Αφού έχασαν μία καλή ευκαιρία με τον Ατανάσοφ, ο ίδιος παίκτης στο 25′ άνοιξε το σκορ. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο γκολκίπερ Θεοδωρίδης του Άρη απεσώβησε την ισοφάριση, πραγματοποιώντας εξαιρετική απόκρουση.
Στην επανάληψη των δεδομένα άλλαξαν άρδην από πολύ νωρίς. Μόλις στο 48′ ο Αναστάσης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα το Μακροχώρι να πάρει την πρωτοβουλία προσπαθώντας να ισοφαρίσει. Τελικά οι προσπάθειες του ευωδόθηκαν στο 78′, όταν ο Παπακωνσταντίνου Δ. ισοφάρισε το σκορ, στο τελικό 1-1.
Δείτε φάσεις και γκολ στο βίντεο:
Φώτο: