Ολυμπιακός Λουτρού-Εθνικός Κλειδίου 0-1. Με αντι(κλείδι) τον Πλέσκα στο φινάλε! – βίντεο-φωτο

Σπουδαία νίκη επί ενός πολύ δυνατού αντιπάλου πέτυχε ο Εθνικός Κλειδίου στην πρεμιέρα της Α2 ΕΠΣΗ. Με γκολ του Πλέσκα πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στην σκληροτράχηλη έδρα του Ολυμπιακού Λουτρού.

Ρεπορτάζ: Βασίλειος Κοσμάς Γκίνης

Ήταν ένα παιχνίδι που σε γενικές γραμμές οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο ο Πλέσκας δεν κατάφερε να δώσει την πρωτοπορία στην ομάδα του χάνοντας τρεις σημαντικές ευκαιρίες. Στην επανάληψη και ιδιαίτερα μετά το 60′ και την αποβολή του Σωτήρη Παπαδόπουλου(με δεύτερη κίτρινη), η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου πίεσε για τη νίκη και τελικά δικαιώθηκε στο 85′.

Στο λεπτό αυτό ο Πλέσκας βρήκε τον τρόπο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού, έπειτα από παλιά του Γιάννη Αθανασιάδη. Τρία λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Λουτρού ως οφσάιντ, γεγονός που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Τελικό αποτέλεσμα 0-1, με τον Εθνικό να κατακτά σε γενικές γραμμές μία δίκαιη νίκη. Διαιτητής ο κ. Καραντώνης και βοηθοί οι κύριοι Χριστοδούλου και Πίτος.

Φωτό:

DSC00864DSC00865DSC00875DSC00880DSC00882DSC00891DSC00896DSC00902DSC00907DSC00912 1DSC00913 1DSC00924DSC00936

Προηγούμενο άρθροΑποτελέσματα βαθμολογία 2ου Ομίλου – Τα Τρίκαλα στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής. Ηττήθηκε η Αλεξάνδρεια και η Νάουσα.
Επόμενο άρθροΑλιάκμων Νησελίου – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 0-4. Λαμπερή πρεμιέρα για τον Αστέρα! – βίντεο-φωτο