![ποδόσφαιρο-νέων](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/02/ποδόσφαιρο-νέων-696x391.jpg)
Στις 8 Οκτωβρίου θα δοθεί το εναρκτήριο λάκτισμα για το πρωτάθλημα της
Α2 ΕΠΣ Ημαθίας. Λόγω του μικρού αριθμού συμμετοχής ομάδων η Ένωση αποφάσισε να πάει πίσω την έναρξη του πρωταθλήματος και ενώ αρχικά η έναρξη είχε προγραμματιστεί για τιην 1η Οκτωβρίου τελικά αυτό θα ξεκινήσει στις 8 Οκτωβρίου.
Δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση της ΕΠΣ Ημαθίας:
«Από την Επιτροπή Πρωτ/τος και Κυπέλλου της Ένωσης ανακοινώνεται ότι η έναρξη του πρωτ/τος της Α2 ερασιτεχνικής Κατηγορίας μετατίθεται κατά μια εβδομάδα και αντί την 1η Οκτωβρίου θα ξεκινήσει την Κυριακή 8 Οκτωβρίου ».