![001](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/0018.jpg)
![STNIKAS](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/STNIKAS-150x150.jpg)
Σε ένα «χορταστικό» ποδοσφαιρικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών παρά τη συνεχή βροχόπτωση μέχρι το τέλος, ο Άρης Παλαιοχωρίου νίκησε τον Εθνικό Ράχης 4 – 2, στο γήπεδο του πρώτου. Το ματς ξεκίνησε υποδειγματικά για τους φιλοξενούμενους που άνοιξαν νωρίς το σκορ, όμως η έμπειρη ομάδα του Παλαιοχωρίου κατάφερε άμεσα όχι απλώς να απαντήσει, αλλά να κλείσει το ημίχρονο με 2 γκολ μπροστά (3 – 1).
![DSC03789](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/DSC03789.jpg)
Στην επανάληψη το παιχνίδι παρέμεινε ενδιαφέρον μιας και οι φιλοξενούμενοι «ξαναμπήκαν» στο παιχνίδι μειώνοντας προσωρινά σε 3 – 2, με τον γηπεδούχο Άρη όμως να έχει τον τελευταίο λόγο σημειώνοντας και τέταρτο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 2. Σκόρερς: (Κίτσας Λ., Κίτσας Δ., Πέτρου, Βλάχος / Γκίτσιος, Γιουβαντσικλάρ)
![DSC03786](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/DSC03786.jpg)
Χωρίς παράπονα η διαιτησία του κ. Γαβρά και των βοηθών Παζαρτζικλή και Παυλίδη.
Άρης Παλαιοχωρίου: Πουρλιοτόπουλος, Μπεκτάς, Βασιλείου, Κίτσας Λ, Μερόκης(57΄ Παντόπουλος Α), Μυγδάνης(66΄ Σιτσάνης), Παντόπουλος Β, Πέτρου, Βλάχος, Κίτσας Δ, Νατσικόπουλος(Δρακούλης).
Εθνικός Ράχης: Φωτόπουλος, Ιακωβίδης, Τσακιράκης, Σιδηρόπουλος, Γκίτσιος, Γιουβάντσικλαρ, Καμίνας, Καλπακίδης(78΄Δεληγιώργης), Παρασκευαϊδης(68΄ Συμεωνίδης), Παγώνης, Βοργιατζίδης(40΄ Λαζαρίδης).
Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα:
Φωτογραφίες