![A2 eps 2](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/03/A2-eps-2-696x370.jpg)
Α2 ΕΠΣ Ημαθίας-1ος όμιλος (21η αγ)
– Σημαντική σημείωση σχετικά με την βαθμολογία:
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων καλύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα καταλαμβάνει η ομάδα που έχει καλύτερο συντελεστή στους μεταξύ τους αγώνες (άρθρο 20 του Κ.Α.Π.). Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να παρουσιαστεί αυτόματα (ηλεκτρονικά) στην άνω βαθμολογία.
-Την άνοδο στην Α1 ΕΠΣΗ εξασφαλίζουν οι ΝΙΚΗ Αγκαθιάς και ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου.
-Στη Β ΕΠΣΗ υποβιβάζεται ο ΠΑΟ Κουλούρας.
Πληροφορίες από την επίσημη ιστοσελίδα της ΕΠΣΗ