![DSC02577](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/09/DSC02577-696x522.jpg)
Στο σχολικό χώρο του 2ου Νηπιαγωγείου Πλατέος τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός και των δύο Νηπιαγωγείων του χωριού για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, από τον εφημέριο Πατέρα Χρήστο και φυσικά με την παρουσία των γονέων.
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου
Με ένα γλυκό καλωσόρισμα από τις νηπιαγωγούς του σχολείου και χρήσιμες συμβουλές ξεκίνησε για τους μικρούς μας φίλους, τα νηπιάκια, η φετινή χρονιά.
Στον αγιασμό παρέστη ο πρώην Δήμαρχος Αλεξάνδρειας κ. Φώτης Δημητριάδης και η Πρόεδρος της Τ.Κ Πλατέος κ. Μάρθα Παντοπούλου.
Ο emvolos.gr εύχεται ολόψυχα σε όλους τους μαθητές και τα καινούργια προσωπάκια, το διδακτικό προσωπικό και τους γονείς καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!