![του αγ1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/04/του-αγ1.jpg)
Τουρνουά φιλίας Ακαδημιών Ποδοσφαίρου διοργανώνει, το Σάββατο 8/4/2017 το πρωί, και το απόγευμα στο γήπεδο Αγίας Μαρίνας ”Πέϊος Κωνσταντίνος” , η Ποδοσφαιρική Ακαδημία και ο Μέγας Αλεξανδρος Αγίας Μαρίνας υπό την αιγίδα και της Τοπικής Κοινότητας Αγίας Μαρίνας.
Το Σάββατο το πρωί τα τμήματα υποδομής (προπαιδικό-τζούνιορ-πρότζουνιορ-babine) της Ακαδημίας Τρικάλων Ημαθίας ,Ακαδημίας Μέρκος Καραλιόπουλος, Ακαδημία Νάουσας και της Ποδοσφαιρικης Ακαδημίας Μέγας Αλεξανδρος θα συμμετάσχουν σε τουρνουά αγώνων ποδοσφαίρου .
Την ίδια ημέρα το απόγευμα τα παιδικά τμήματα του ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ,ΝΙΚΗΣ ΑΓΚΑΘΙΑΣ ,και του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ θα αγωνισθούν σε τουρνουά 3 ημιχρόνων διάρκειας 40΄ .