![ΗμεριδαΑριστοτελη1γελ_αλεξ3](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/04/ΗμεριδαΑριστοτελη1γελ_αλεξ3-696x521.jpg)
Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, το σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας στο Πολιτιστικό Κέντρο του Αριστοτέλη στο Νυμφαίο Μίεζας στη Νάουσα με θέμα: “Ρήξη και συνέχεια στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία, η καινοτομική σκέψη του Αριστοτέλη”.
Οι μαθητές μας Γιαννακουλάκου Αναστασία, Γιαννουλάτος Ιωάννης, Γκεκοπούλου Ελένη και Καραλιλιοπούλου Αντωνία, της Γ΄τάξης του τμήματος Ανθρωπιστικών Σπουδών με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Τσιαπανίτη Στέλλα παρουσίασαν την εργασία τους: “Ο Αριστοτέλης και η Μεταφυσική” και απέσπασαν θετικά σχόλια.