ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βέροιας 2-3 «Φιλικός αγώνας» (Βίντεο – φωτο)

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Πρώτο φιλικό τέστ για την ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης κόντρα στη ομάδα της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ Βέροιας στο γήπεδο της Μελίκης.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα μισά της προετοιμασίας τους και οι δύο προπονητές Γιάννης Γιάννου « ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης» και Τέγος Θεόδωρος «ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βέροιας» είχαν μια πρώτη ευκαιρία να δούνε τους παίχτες τους μέσα στο γήπεδο με την μπάλα στα πόδια και να τσεκάρουν τις τυχόν αδυναμίες τους ώστε μέσα από τις προπονήσεις στο επόμενο διάστημα να μπορέσουν να τις διορθώσουν.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι έχοντας αρκετές ευκαιρίες και οι δύο στο πρώτο μισό του αγώνα , ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν οι τυχεροί και στο 30΄ άνοιξαν το σκόρ με σουτ εντός της μεγάλης περιοχής του Παρσόπουλου.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κοντρολάρισαν κάπως το παιχνίδι και στο 40΄με σουτ του Θεοδωρίδη ισοφάρισαν 1-1.

DSC07791

Τρία λεπτά αργότερα στο 43΄ και προτού οι γηπεδούχοι προλάβουν να αντιδράσουν ο Κούβαρος έκανε το σκόρ 1-2 για την ομάδα της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ. Αυτό ήταν και το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μελικιώτες προσπάθησαν να πιέσουν όμως σε μια κόντρα επίθεση της ομάδας της Βέροιας ο Σοφιανίδης βρέθηκε μόνος του και με δυνατό σουτ στο 80΄έκανε το 1-3.

Αμέσως με την σέντρα και προτού προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των παιχτών της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ο Κωστόπουλος που μόλις είχε μπεί αλλαγή για την ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στο παιχνίδι με ωραίο σουτ εντός της περιοχής μείωσε για τους γηπεδούχους σε 2-3 στο 81΄λεπτό.

Οι παίχτες του Γιάννη Γιάννου προσπάθησαν ακόμη περισσότερο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για την ισοφάριση ο Τεγούσης όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα του παιχνιδιού έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

Τελικό σκόρ 2-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σιουκιούρογλου Χαράλαμπος.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης το Σάββατο 22-8-2015 και ώρα 18:30 στο γήπεδο Μελίκης, κόντρα στην ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ Κολινδρού.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ : Κουτζημπασόπουλος( 45΄Τσιμπρής),Μαμουτόπουλος (80΄Κωστόπουλος),Παράσχος,Μάρκος (75΄Κωσταμπίτσης),Παρσόπουλος,Μπούθας (30΄Φερχάτ) (60΄Βενιόπουλος Γιωργ.),Χασάν (70΄Βενιόπουλος Σωτ.),Ανδρίτσος,Πιτσάβας ( 75΄Μπουκουβάλας),Ντόβας,Τεγούσης.

Προπονητής : Γιάννης Γιάννου.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ: Βελέντζας (35΄Κούβαρος)(60΄Φωτιάδης),Θεοδωρίδης,Μπρανιώτης,Σοφιανίδης,Παπαδόπουλος,Νταμουτζίδης,Παπαδόπουλος Χρ.,Κούβαρος Εμμ.,Μούτσα Λέντι,Γκιουλέκας,Γαβρηλίδης, Απαρίδης, Κούβαρος Αντ.,Φωτιάδης,Πορφύρης.

Προπονητής: Τέγος Θεόδωρος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φωτογραφία:

DSC07765 DSC07767 DSC07768 DSC07769 DSC07770 DSC07771 DSC07772 DSC07774 DSC07775 DSC07776 DSC07777 DSC07778 DSC07780 DSC07784 DSC07787 DSC07789 DSC07791 DSC07793 DSC07802 DSC07806 DSC07817 DSC07818 DSC07819

Προηγούμενο άρθροΦιλικός αγώνας: Μακεδονικός Πλατάνου – ΑΕ Σχοινά 2-0 Δοκιμές και χρήσιμοι πειραματισμοί (φωτό-γκολ-δηλώσεις προπονητών)
Επόμενο άρθροΟ Πολιτιστικός σύλλογος Αγίας Τριάδας σας προσκαλεί στην 7η γιορτή μπάμιας