Φίλιππος Μελίκης – ΓΑΣ Ροδοχωρίου: 2 – 0 «Άνετη νίκη για τον Φίλιππο»

karagiozop1
Του Σωτήρη Καραγκιοζόπουλου

Εύκολα κέρδισε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης στο εξ αναβολής παιχνίδι της 27 αγωνιστικής για την Α1 ΕΠΣΗ κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια. Αρκετές οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες με τους παίχτες όμως του Γιάννη Κερλίδη να είναι αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό με εκτέλεση  φάουλ λίγο έξω από την περιοχή του Bregu.

IMG_0794
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν για να μπορέσουν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, όμως σε μια κόντρα επίθεση των παιχτών του Φίλιππου, ο Πιτσάβας βρέθηκε ελεύθερος στην περιοχή και στο 57ο λεπτό έκανε το 2-0 για την ομάδα της Μελίκης.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Κωστούλη και των βοηθών Διαμαντόπουλου, Μπακάλη.