Τριπόταμος –Πλατύ 1-5 – Με τον παίκτη που τα είχε..(Διτσ)όλα! (βίντεο-δηλώσεις)

Μία στροφή πριν το φινάλε του πρωταθλήματος της Γ΄ ΕΠΣΗ και η κατάσταση στον 1ο όμιλο έμεινε αμετάβλητη, με τους δύο διεκδικητές  της ανόδου Πλατύ και Λουτρό να περνάνε νικηφόρα από τις έδρες των Τριπόταμου και Κένταυρου Μελίκης, αντίστοιχα.

Sim B

Στα Παλατίτσια, υπό δυνατό αέρα τον οποίο είχε ευνοϊκό  στο πρώτο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας ήταν σχετικά μέτριος, αν και δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ. Είχε όμως ένα παίκτη «μορφή» στο γήπεδο που τα έκανε σχεδόν όλα: τον Στέλιο Διτσόλα.

Ο μεσοεπιθετικός των πράσινων άνοιξε το σκορ στο 17΄, με  τους φιλοξενούμενους να είναι γενικά μέτριοι στο παιχνίδι παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Ο Τριπόταμος βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με εκτέλεση πέναλτι του Πρωτογέρη στο 25΄. Το γκολ αυτό αφύπνισε τον Αστέρα, που ισοφάρισε με το δεύτερο γκολ του Διτσόλα στο 40΄.

DSC09434
ΑΣ Τριπόταμου

Στην επανάληψη και παρά τον κόντρα άνεμο, το Πλατύ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, έδειξε στοιχεία σοβαρότητας και χωρίς να κινδυνέψει καθόλου πέτυχε άλλα τρία τέρματα: με τον Διτσόλα (χατ-τρικ) στο 60΄και δύο του Γιάντζου στο 75΄και 78΄. Να σημειωθεί ότι στα μισά περίπου της επανάληψης ο διαιτητής κ. Σωτηριάδης απέβαλε από τον πάγκο τον προπονητή του Αστέρα κ. Βασίλη Παπαδημητρίου, για έντονη διαμαρτυρία.

DSC09428
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Πλατέος

Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική λοιπόν θα κριθεί ο πρωταθλητής που θα εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου, ανάμεσα σε Ολυμπιακό Λουτρού και Αγροτικό Αστέρα Πλατέος.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Σωτηριάδης, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Καλυβιώτη.

ΑΣ Τριπόταμου: Μιχαηλίδης, Ορφανίδης, Πετούλιας, Τσιρέλας, Μπαρμπαρούσης, Χατζηεμμανουήλ, Μουρατίδης (50΄ Καραβάρας), Ντούφας, Κατσούρας (70΄ Σπανός Ν.), Σπανός Θ., Πρωτογέρης (46΄ Γαβράς).

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος: Συμεωνίδης (29΄ Ευαγγελινός), Κιοσέογλου, Τσογμελίδης, Τσογιάννης, Αμαραντίδης (82΄Τοπαλίδης), Διτσόλας, Χουσεΐνογλου (39΄Σκεντερίδης), Σκλαβούδης, Παπαδημητρίου, Γιάντζος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

Εναέρια πλάνα:

DSC09427
.

DJI01651DJI01653DJI01654DSC01108DSC01109DSC01107DSC01110DJI01672DSC01111DSC01115DJI01670DSC01116DSC01118DSC01138DSC01122

Προηγούμενο άρθροΑπάντηση της εκπροσώπου των ΑΝΕΛ Μανταλένας Παπαδοπούλου στον Στ. Θεοδωράκη
Επόμενο άρθροΚένταυρος Μελίκης – Ολυμπιακός Λουτρού 1-2 «Και τώρα οι δυο τους …»