Παλαιοχώρι – Σχοινάς: 5-1 «Άστραψε και βρόντηξε ο Άρης!» (Δηλώσεις Σ. Λίτσι και προπονητών)

Bill223

Πρεμιέρα στον 1ο όμιλο της Α2 κατηγορίας για την ΕΠΣ Ημαθίας και η κάμερά μας βρέθηκε στο γήπεδο του Παλαιοχωρίου, όπου διεξαγόταν ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια ανάμεσα στον τοπικό Άρη και στην ΑΕ Σχοινά.

Το παιχνίδι άρχισε με έναν Άρη, που σκοράρισε από τα αποδυτήρια, με κοντινό σουτ του Σ.Λίτσι στο 2’ . Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να υπερέχουν, όμως στο 10’ έγινε η αποβολή για τον Ατανάσωφ, αφήνοντας τους γηπεδούχους με παίκτη λιγότερο. Παρόλα αυτά, ο Άρης συνέχιζε να πιέζει και έφτασε στο 2-0 στο 20’ με κεφαλιά του Χατζόπουλου, έπειτα από άστοχη έξοδο του Σίμου.

DSC07043
ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου

Η ΑΕ Σχοινά αντέδρασε και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κασλαμά μείωσε σε 2-1 στο 37’, ξαναμπαίνοντας ουσιαστικά στο παιχνίδι. Στην επανάληψη και μόλις στο 50’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, μιας και αποβλήθηκε ο Τολιόπουλος της ΑΕ Σχοινά και εκεί πλέον το ματς τελείωσε. Δέκα εναντίον δέκα πλέον και η υπεροχή του Παλαιοχωρίου ήταν οφθαλμοφανής.

Μέσα σε ένα τέταρτο και ανά 5 λεπτά, σκοράρισε άλλα 3 γκολ με τον Λίτσι στο 55’ και 60’ (χατ-τρικ) και το νεαρό Περπερίδη στο 65΄, το σκορ έκλεισε στο τελικό 5-1.

DSC07048
ΑΕ Σχοινά

Με το τέλος του αγώνα δηλώσεις έκανε ο τοπ σκόρερ Σωτήρης Λίτσι (3 γκολ σήμερα) και οι δύο προπονητές Τριαντάφυλλος Παπακωνσταντίνου (ΑΕ Σχοινά) και Δημήτρης Πρίντζιος (Άρης Παλαιοχωρίου).

Διαιτητής ο κ. Καρυπίδης Θεόδωρος, βοηθοί οι κκ. Παζαρτζικλής Γρηγόριος και Καλυβιώτης Δημήτριος.

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ: Βασιλείου, Ατανάσωφ, Ταμπουράς, Παντόπουλος, Κίτσας, Χατζόπουλος, Χ΄Δημητρίου, Βλάχος, Λίτσι, Γεωργίου, Περπερίδης.

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: Σίμος, Γκρίβα, Πατρίκας, Στόιος, Τολιόπουλος, Κασλαμάς, Κρουστάλης, Κιστογλίδης, Σεβαστιάδης, Μπενίσκος Απ, Κίτσας Δ.