Πάϊκο Γουμένισσας- ΦΑΣ Νάουσα 0-3. Επιτέλους νίκη για τον ΦΑΣ… (φωτό – βίντεο)

Παίζοντας ορθολογικό ποδοσφαιρικό με ουσία ο ΦΑΣ κατάφερε να επικρατήσει με άνεση του Πάικου Γουμένισσας με 0-3. Έτσι αν καταφέρει να επικρατήσει την Τετάρτη του Στρατωνίου στο γήπεδο της η Νάουσα αποκτά σοβαρό προβάδισμα για την κατάληψη της μίας εκ των  δύο προνομιούχων θέσεων που θα την οδηγήσουν στα σαλόνια της Γ΄ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 22΄με απευθείας χτύπημα φάουλ του Δημητρη Καφέ σκορ με το οποίο τέλειωσε  το α΄ ημίχρονο, το οποίο κύλησε  με υπεροχή του ΦΑΣ που είχε και δοκάρι.  Στην επανάληψη η ομάδα της Νάουσας σημείωσε άλλα δύο τέρματα,  με τον Αβραμόπουλο στο 55΄και τον Καφέ στο 67΄  με πέναλτι, φάση στην οποία αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της γηπεδούχου ομάδος Δουλκερίδης  ο οποίος ανέτρεψε τον Μουρίκι. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η ομάδα του ΦΑΣ επικράτησε  δίκαια ενώ η ομάδα του Πάϊκου Γουμένισσας δεν την απείλησε σε καμία στιγμή του παιχνιδιού.

DSC03024Διαιτητής ο κ. Κοτσικογιάννης, με βοηθούς τους κκ Κόλια, Παπαλαζάρου Γ.

Πάϊκο Γουμένισσας: Δουλκερίδης , Μαραντίνης, Δεληγιώργης, Πολυζογόπουλος, Βογιατζής, Μυλωνάς,   Σαμαράς, Δασκάλου, Καραλευθερίου, Χατζηανσλανίδης,  Βουτσάς.

ΦΑΣ Νάουσα: Ιωακειμίδης, Σούρκος, Περηφανόπουλος, Ηλιάδης, Μουσικάκης, Σαρηγιαννίδης, Αβραμόπουλος, Συμπεθέρης, Λαμπριανίδης, Καφές, Μουρίκι.