Νίκη με ανατροπή για τον ΚΕΡΑΥΝΟ Επισκοπής μέσα στη Μελίκη.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Επισκοπής 1-3.

Στο δημοτικό στάδιο της Μελίκης ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Επισκοπής κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι κόντρα στον ΦΙΛΙΠΠΟ και να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρκετά καλά το παιχνίδι και μόλις στο 3΄λεπτό με σούτ του Χασάν έξω από την περιοχή κατάφεραν να προηγηθούν στο σκόρ με 1-0.

Οι παίκτες του Γιάννη Γιάννου έδειχναν αποφασισμένοι για να κερδίσουν το ματς χάνοντας στην συνέχεια αρκετές ευκαιρίες , όπως στο 25΄λεπτό με το σουτ του Ανδρίτσου να περνάει λίγο άουτ. Από το 30΄ λεπτό και μετά η φιλοξενούμενη ομάδα της Επισκοπής άρχισε να πατάει καλύτερα στο χορτάρι διορθώνοντας τις αδυναμίες του πρώτου μισάωρου στο παιχνίδι της και στο 40΄η κεφαλιά του Λύτη σταμάτησε στο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Χρήστου Μποζίνη μπήκαν δυναμικά και μόλις στο 47΄ο Παραστατίδης με ωραίο σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1-1 .

DSC09211Οι παίκτες του Γιάννη Γιάννου  «μουδιασμένοι» έδωσαν χώρο στους αντιπάλους τους και στο 63΄λεπτό έγινε η ανατροπή με τον Παραστατίδη να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι , αυτή την φορά με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από κόρνερ γράφοντας το 1-2. Οι Μελικιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως το φάουλ του Τεγούση από καλή θέση δεν βρήκε στόχο. Ο ίδιος παίκτης πάλι με εκτέλεση φάουλ στο 83΄έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως έχουν τελειώσει ο Ντέλλας είχε διαφορετική άποψη για την ομάδα της Επισκοπής και στο 90΄με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό σκορ της αναμέτρησης κάνοντας το  1-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κος Καραντώνης με βοηθούς τους Χριστοδούλου και Παζαρτζικλή.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης: Τσιώμος, Γιάννου, Ντόβας, Παρσόπουλος, Παράσχος, Μηλιώτης, Τεγούσης, Παρσόπουλος, Ανδρίτσος, Γαβριηλίδης, Χασάν,

Προπονητής: Γιάννης Γιάννου.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Επισκοπής: Βόλτσης, Ιωαννίδης, Πέσκας, Ορδουλίδης, Ιωαννίδης, Τσεχελίδης, Τουμαράς, Καρυπίδης, Λύτης, Παραστατίδης, Ντέλλας.

Προπονητής: Χρήστος Μποζίνης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

DSC09207DSC09209DSC09206DSC09213DSC09208DSC09211DSC09212DSC09210DSC09218DSC09215DSC09225DSC09227DSC09230DSC09232

Προηγούμενο άρθροΤρίκαλα-ΠΑΟΚ Αλ : 0-0 «Δίκαιη μοιρασιά» (βίντεο-φωτό-πλάνα ελικοπτέρου)
Επόμενο άρθροΒατανιακός-ΓΑΣ Αλεξάνδρεια: 50-56 Μέτριος ο ΓΑΣ, ίδρωσε για τη νίκη (φωτό-βίντεο-δηλώσεις πρωταγωνιστών)