Νίκη για τον ΓΑΣ Μελίκης κόντρα στον ΕΥΑΘΛΟ Πολύκάστρου. ΓΑΣ Μελίκης-ΕΥΑΘΛΟΣ Πολυκάστρου 61-48.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους Μελικιώτες , αυτή την φορά σε εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στον ΕΥΑΘΛΟ Πολυκάστρου.

Πολύ δυνατό παιχνίδι με τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο να είναι πολύ σφιχτές στην άμυνα και να παίζουν αρκετά προσεκτικά τελειώνοντας τα πρώτα 10 λεπτά ισόπαλες (15-15).

Στην συνέχεια το μάτς  πήρε ρυθμό και οι παίκτες του Ιορδάνη Ασλανίδη κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού και να χτίσουν μια μικρή διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου 8 πόντων (32-24).

Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι θέλοντας να κάνουν την ανατροπή , όμως οι Μελικιώτες έβγαλαν «Μέταλλο» και η εμπειρία τους στη κατηγορία της Γ΄Εθνικής  δεν άφησε πολλά περιθώρια στους φιλοξενούμενους  κερδίζοντας και το τρίτο δεκάλεπτο και μεγαλώνοντας ακόμη περισσότερο την διαφορά στους 12 πόντους (46-34). Το ίδιο σκηνικό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Πολυκάστρου να κάνει ότι μπορεί για να γυρίσει το μάτς έχοντας κυρίως επιλογές στην επίθεση από τον Ημερίδη Χ. ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος της ομάδας του, όμως οι παίκτες του Ιορδάνη Ασλανίδη είχαν άλλα στο μυαλό τους.

Παίζοντας πολύ καλή άμυνα και αποφεύγοντας τα λάθη στην επίθεση κατάφεραν να κρατήσουν το ρυθμό του παιχνιδιού στα μέτρα τους και να φύγουν αυτοί νικητές από το ΔΑΚ Μελίκης.

Κορυφαίος για την ομάδα της Μελίκης για άλλη μια φορά ο Βασίλης Μαυρίδης.

Τελικό σκόρ: 61-48.

Δεκάλεπτα : 15-15   32-24   46-34   61-48.

Διατητές της αναμέτρησης ήταν οι κύριοι Δαμίγος και Γραικός .

ΓΑΣ Μελίκης: Λιόλιος, Μαυρίδης, Δημητριάδης, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαρόσης, Ρογγότης, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης, Τζαφέρης, Τζουνόπουλος, Κοτσάμπασης.  Προπονητής : Ιορδάνης Ασλανίδης.

ΕΥΑΘΛΟΣ Πολυκάστρου : Παπαδόπουλος, Ημερίδης, Ζεμπεκίδης, Κήρυκος, Πούλος, Σιώπκας, Πολυχρονίδης, Βακιρλής, Γκουτίδης, Σιδηρόπουλος, Κούτουλας. Προπονητής: Παπαδόπουλος Γιώργος.