Μπάσκετ-Α1 Ανδρών (Πλέι Οφ, 4ος «Μικρός» Τελικός): ΑΕΚ –Αρης 89-81

Η ΑΕΚ επικράτησε με 89-81 του Άρη στο ΟΑΚΑ κάνοντας έτσι το 3-1 στην σειρά των «Μικρών» τελικών και κατέκτησε την 3η θέση του πρωταθλήματος,για πρώτη φορά με το 2005.  Κορυφαίος για την Ένωση ήταν ο Μαλίκ Χέρστον με 24 πόντους και 5 ασίστ, με άξιο συμπαραστάτη τον Τζέι Κόβαν Μπράουν με 22 πόντους.

ΑΕΚ-ΑΡΗΣ-μπασκετ
BASKET LEAGUE PLAYOFFS ΑΕΚ – ΑΡΗΣ – Ο Μαρκ Κάρτερ (Α) Νώντας Παπαντωνίου, Μαλίκ Χέρστον, Τζέι Κόβαν Μπράουν και Έρικ Μάικλ(Π) παίκτες της ΑΕΚ δείχνουν τα μετάλλια για την κατάκτηση της 3ης θέσης του πρωταθλήματος μετά το τέλος του αγώνα Basket league των PlayOffs μεταξύ των ομάδων της ΑΕΚ και του Άρη στο Ο.Α.Κ.Α. Σάββατο 28 Μαϊου 2016. Η ΑΕΚ επικράτησε με 89-81 του Άρη στο ΟΑΚΑ κάνοντας έτσι το 3-1 στην σειρά των «Μικρών» τελικών και κατέκτησε την 3η θέση του πρωταθλήματος. ΑΠΕ/ΜΠΕ ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ ΑΠΕ ΜΠΕ/ΑΠΕ ΜΠΕ/ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ

Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Γουότερς (17π.) και Γουάιτ με 16 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 43-38, 73-64, 89-81

Προηγούμενο άρθροΛΟΤΤΟ: Κλήρωση & διαλογή 28-5-2016