Κεραυνός Επισκοπής – ΑΕ Αλεξάνδρειας 2-0. Κέρδισε αυτός που το ήθελε… (βίντεο-φωτό)

Τέλος καλό όλα καλά για τον Κεραυνό Επισκοπής που κατάφερε σήμερα να σωθεί και μαθηματικά, επικρατώντας της αδιάφορης Αλεξάνδρειας με 2-0.

STNIKAS

Η ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη εμφανίστηκε με πολλούς νέους παίκτες στην σύνθεση της δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε νέους παίκτες να πάρουν λεπτά συμμετοχής και να μαζέψουν εμπειρίες που θα τους φανούν χρήσιμες στο επόμενο πρωτάθλημα της Α1.

Η ομάδα του Χρήστου Μποζίνη κατάφερε από την αρχή του παιχνιδιού να επικρατήσει στο νευραλγικό χώρο του κέντρου , να ελέγξει την κυκλοφορία και να δημιουργήσει  καταστάσεις στην εστία του Γκατζούφα. Μάλιστα στο 33’ κατάφερε να πετύχει γκολ με τον Τουμάρα το οποίο όμως ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του βοηθού και έτσι το σφύριγμα της λήξης του α΄ ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός μπήκε δυνατά κυριάρχησε πλήρως και κατόρθωσε να σημειώσει 2 γκολ με τους Τουμάρα στο 75΄και τον Παραστατίδη στο  90΄ +2΄. Και στο β΄ ημίχρονο είχαμε γκόλ του Ντέλλα που ακυρώθηκε διότι ο παίκτης των γηπεδούχων υπέπεσε σε φάουλ ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ.

Κεραυνός Επισκοπής: Βόλτσης, Ιωαννίδης, Λύτης, Ιωαννίδης, Τσεχελίδης, Ορφανίδης, Καρυπίδης, Παραστατίδης, Ντέλλας, Τουμάρας, Χαραλαμπίδης.

ΑΕ Αλεξάνδρειας: Γκατζούφας, Νικολόπουλος, Γρηγοριάδης, Κούκλας Α., Κούκλας Π., Τσιρίδης, Αναστάσης, Νικολόπουλος, Λέκκας, Πέτκος, Τζιλόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

S3730003S3730008S3730029S3730036S3730032S3740006S3740002S3740012S3740001S3740040S3740022S3730009S3730015S3730030S3730013S3740042

Προηγούμενο άρθροΝάουσα – Τρίκαλα 4-0 «Μια ανάσα από τον τίτλο ..!! (βίντεο – δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΕκτός έδρας νίκη για το Μίνι 1 του ΑΘΛΟΥ – ΑΓΕΠ 2 – ΑΘΛΟΣ 1 48 – 58