![FB_IMG_1453799364274](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/01/FB_IMG_1453799364274.jpg)
Την ολοκαίνουρια προπονητική του φόρμα λανσάρισε η Ακαδημία Μπάσκετ Άθλος Αλεξάνδρειας στο τουρνουά με την Ακαδημία του Α.Ο.Κ. Βέροιας την Κυριακή 24/1/2016.
Η καινούργια εμφάνιση, που σχεδιάστηκε αποκλειστικά για την Ακαδημία Άθλος από την γνωστή εταιρεία Cap,εντυπωσίασε τους πάντες και μετά από την μεγάλη ζήτηση που είχε πολύ σύντομα η συγκεκριμένη φόρμα θα είναι διαθέσιμη για όλα τα μέλη του Άθλου.