Δόξα Λιανοβεργίου – ΑΕ Σχοινά (φωτό-βίντεο) – Προς την Δόξα τραβά!!!!!!

Ξεπέρασε και το εμπόδιο της ΑΕ Σχοινά η Δόξα Λιανοβεργίου επικρατώντας εύκολα με 5-2.

STNIKAS

Έτσι τώρα χρειάζεται 2 βαθμούς στα επόμενα 3 παιχνίδια για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο στην Α1 και 6 βαθμούς για να κατακτήσει το πρωτάθλημα στην Α2 ΕΠΣ Ημαθίας.

Ο Άγγελος Καραντουλαμάς πέτυχε χατ – τρικ στο σημερινό αγώνα και εδραιώθηκε για τα καλά στην πρώτη θέση των σκόρερς  στην Α2. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, είχαν τον Καραντουλαμά σε πολύ  καλή μέρα ενώ είχαν και καλή κυκλοφορία στον χώρο της μεσαίας  γραμμής. Από την άλλη η ομάδα του Τριανταφύλλου Παπακωνσταντίνου έπαιξε απελευθερωμένα και με την παρουσία της έδειξε ότι με τις κατάλληλες προσθήκες για την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα μπορέσει να σταθεί με άνεση στην Α2.

S3640021

Τα γκολ για την ομάδα της Δόξας πέτυχαν οι Παπαδόπουλος, Καραντουλαμάς (3), Τόζογλου ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Μαραγκός (πέναλτι) και Σεβαστιάδης.

Δόξα Λιανοβεργίου: Γιάντσης, Τερζίδης, Κάμπος, Καραπατσάς, Πατρίκας, Λουκάς, Γελαδάρης, Αθανασιάδης, Καραντουλαμάς, Παπαδόπουλος, Τόζογλου.

ΑΕ Σχοινά: Γκάρας, Κίτσας, GRIVA, Μουσκεφτάρας, Τολιόπουλος, Μπενίσκος, Παπακωνσταντίνου, Καραμήτσος, Σεβαστιάδης, ΜαραγκόςΑ., Μαραγκός Κ.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

S3640002S3640004S3640021S3640022S3640037S3640044S3640036S3640005S3640035S3640007S3640016S3640008S3640041

Προηγούμενο άρθροΜελίκη: Μπάσκετ – ΗΡΑΚΛΗΣ Μελίκης – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Λεπτοκαρυάς 95-50
Επόμενο άρθροΗμέρα Ποδηλατοδρομίας στην Αλεξάνδρεια (βίντεο –φωτό )