![pont--eks](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/11/pont-eks.jpg)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 1 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του συλλόγου Ποντίων Αλεξάνδρειας η γενική συνέλευση του ΣΠΟΣ, του Συλλόγου Ποντίων Β. Ελλάδας, Θεσσαλίας και Ηπείρου.
Συζητήθηκαν θέματα δράσης και λειτουργίας των ποντιακών συλλόγων ανά περιοχή αλλά και σε γενικό επίπεδο, ενώ παράλληλα η όλη διαδικασία και εκδήλωση χαρακτηρίστηκε από την άρτια οργάνωση και φιλοξενία του οικοδεσπότη Ποντιακού Συλλόγου της Αλεξάνδρειας. Δείτε παρακάτω φωτογραφίες της συνέλευσης.