![bol-22](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/02/bol-22.jpg)
Την Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016 πραγματοποιήθηκε στην Αλεξάνδρεια η προπόνηση της Προεθνικής ομάδας κοριτσίων της ΕΣΠΕΜ, απο τον ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Τράιο Ανέστη.
Την προπόνηση παρακολούθησε ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Κορασίδων κ. Φλώρος Δημήτριος. Στην προπόνηση συμμετείχαν και τρεις δικες μας αθλητριες του ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ η ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΜΑΥΡΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ και η ΠΟΥΡΛΙΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΒΗ.