Βόλεϊ ΓΑΣ Αλεξάνδρειας Κορασίδων –Παγκορασίδων: «Πλήρης αγωνιστική δράση»

Vas Sim
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Σιμόπουλος

Κανονικά συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των γυναικείων ομάδων (κορασίδων-παγκορασίδων) του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας,  το πρωί της Κυριακής (11-1-2015) στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης.

Η ομάδα της Μαρίας Βασιλακάκη σε ένα συναρπαστικό αγώνα αιφνιδιάστηκε αρχικά από τον Αίαντα Κιλκίς χάνοντας τα 2 πρώτα σετ. Κατάφερε με δυναμικό ντεμαράζ  να ισοφαρίσει το ματς σε 2-2, αλλά στο τελευταίο και κρίσιμο σετ υπέκυψε και λόγω κούρασης από την υπερπροσπάθεια, χάνοντας τελικά με 2-3.

Βίντεο:

01 02 03 04 05 06 07

2

Η έτερη   ομάδα κοριτσιών του Νώντα Τσαγκαλίδη, μετά από λίγες ώρες αντιμετώπισε την πανίσχυρη πρωτοπόρο ομάδα του Αριστοτέλη Σκύδρας. Λογική και αναμενόμενη λοιπόν η ήττα για την Αλεξάνδρεια με 1-3 σετ, ενώ το αξιοσημείωτο στατιστικό είναι ότι η ομάδα της Σκύδρας χάνει σετ για πρώτη φορά φέτος από αντίπαλη ομάδα!!