![DSC06186](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/06/DSC06186-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Παρουσιάστηκε σήμερα το πρωί στην κατάμεστη αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου του Δημαρχείου Αλεξάνδρειας, η Επιμορφωτική Ημερίδα ανάδειξης έργου των εκπαιδευτικών ΕΑΕ Ημαθίας, με θέμα: ¨Εκπαιδευτικές δράσεις, παρεμβάσεις και καλές πρακτικές στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση 2015-2016¨
Καθηγητές από όλα τα Ειδικά Σχολεία του Νομού Ημαθίας παρουσίασαν τις εκπαιδευτικές τους μεθόδους και αντάλλαξαν σκέψεις και ιδέες στον ιδιαίτερο τρόπο διδασκαλίας που απαιτούν οι συνθήκες του έργου τους.