ΑΕ Σχοινά – ΠΑΟ Κουλούρας 1-0 «Προσαρμόζεται στην Α2 ο Σχοινάς!» (βίντεο)

Bill223
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Σιμόπουλος

Έφτασε λοιπόν και στην πρώτη εντός έδρας νίκη για φέτος, απέναντι στο αξιόμαχο συγκρότημα του ΠΑΟ Κουλούρας, μέσα σε ένα βαλτώδες γήπεδο, προτάσσοντας δύναμη και αποφασιστικότητα σε όλο το 90λεπτο.

Σκόρερ της συνάντησης ο Τολιόπουλος, ο οποίος σε μία από τις προωθήσεις του και με κεφαλιά έγραψε το μοναδικό γκολ της συνάντησης, στο 55΄. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση όμως του Κιστογλίδη «ψάρεψε» ο Τσιμόπουλος, αποκρούοντας εντυπωσιακά και διατηρώντας το τελικό σκορ στο 1-0!

Διαιτητής ο κ. Γιοβανόπουλος, με βοηθούς τους κκ Μαργαρίτη και Σωτηριάδη.

ΑΕ Σχοινά: Σίμος, Γρίβα, Πατρίκας, Στόιος, Τολιόπουλος, Μπενίσκος, Κρουστάλλης, Κιστογλίδης, Σεβαστιάδης, Κασλαμάς, Κίτσας.

ΠΑΟ Κουλούρας: Τσιμόπουλος, Χαραλαμπίδης, Σκουμπόπουλος, Ποζιάδης, Παντέλογλου, Ευθυμίου, Μπακαλίδης, Φουρκιώτης, Λαφτσίδης, Καρύδας, Πανταζής.

Δείτε στιγμιότυπα στο βίντεο:

Φωτογραφίες:

DSC08206 DSC08207 DSC08208 DSC08204 DSC08205

Προηγούμενο άρθροΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 0 – ΑΡΧΕΛΑΟΣ Κατερίνης 3
Επόμενο άρθροΑΛΙΑΚΜΩΝ Νησελίου-ΕΘΝΙΚΟΣ Κλειδίου: 1-5 «Πολύ ανώτερος ο Εθνικός!» (φωτό-βίντεο)