![001aas--eks](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/08/001aas-eks.jpg)
![Bill ok a1](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/07/Bill-ok-a1-150x150.jpg)
Γιόρτασε και φέτος το πανηγύρι του ο Ιερός Ναός Αγίου Αλεξάνδρου Αλεξάνδρειας. Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στον Ιερό Ναό όπου παρακολούθησε την Θεία λειτουργία.
Ο εξαίρετος και δραστήριος Λαογραφικός Όμιλος Ντόπιων Αλεξάνδρειας και περιχώρων τίμησε με την παρουσία του τον Άγιο Αλέξανδρο με παραδοσιακούς χορούς στην αυλή του Ιερού Ναού.
Παρόντες ήταν ο Δήμαρχος Αλεξάνδρειας μαζί με μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου και ο βουλευτής της ΝΔ Απόστολος Βεσυρόπουλος.
Δείτε το πλούσιο βίντεο:
Φωτογραφίες: